NEPTOLUX

Evakuacinė avarinio apšvietimo sistema

Neptolux sistema

Sistemos tikslas – nukreipti žmones saugiausiu keliu iš pastato kritinėse situacijose, pavyzdžiui, gaisro, elektros gedimo ir kt. Sistemą sudaro valdymo pultas, išėjimus ir kelią link jų žyminčios lempos bei silpnos srovės kabelių tinklas.

Sistemos valdymas
Sistemos valdymas

Sistemos valdymo pultas NEPTO-254 leidžia lengvai ir atomatiškai patikrinti įrangą pagal SFS-EN 50172 standartus, kontroliuoti gedimus ir gauti sistemos ataskaitas arba lokaliai, arba naudojantis nuotoline klaviatūra.

 

NEPTO-254 valdymo pultai remiasi unikalia ir patikima technologija, kuri jau keletą metų naudojama Prodex priešgaistrinėse ir HHL apsaugos nuo įsilaužimo signalizacijų sistemose.

Avarinis isejimas
Avarinis išėjimas

Avarinis apšvietimas dažniausiai apima du skirtingus apšvietimo tipus: išėjimų ir kelią link jų žyminčias šviesas.

 

Naujų LED išėjimo lempų struktūra yra paremta lanksčia Flex-it vyrių sprendimu, kuris suteikia galimybę montuoti ir prie sienų ir prie lubų. Išėjimo lempos yra gaminamos iš ugniai atsparaus ABS plastiko, UL94 V-O klasės.

Profesionali TV
Išėjimo žymėjimas

Šviestuvų NF68 ir NF 89, žyminčių kelią link išėjimo, pusrutulio forma yra paremta gaisro detektoriaus forma.

 

Šviestuvų viduryje yra viena didelio galingumo LED lemputė. Šviestuvai yra gaminami iš ugniai atsparaus plastiko ABS, klasė UL94 V-O.

 

Šie šviestuvai įsijungia tik kritinės situacijos ar signalizacijos atveju ir žymi kelią link išėjimų, užtikrinti saugų išėjimą iš pastato ir gelbėjimo operacijas.

Ekologiškai saugi avarinės šviesos sistema

Unikalių sprendimų, užtikrinančių sistemos funkcionalumą žemos įtampos reikšmių diapazone, dėka montavimo išlaidos palyginus su senesnės kartos centrinio maitinimo sistemomis sumažėja 60 %.

 

Atsarginio elektros šaltinio dėka, Neptolux apšvietimo sistema gali naudoti įprastus gaisro signalizacijos laidus, vietoj daug sveriančių ugniui atsparių laidų, o unikali programinė įranga leidžia žymiai sumažinti jos instaliavimo bei suderinimo darbų išlaidas. Aplinkai nekenkiančios avarinės šviesos sistemos Neptolux savybės pasireiškia žemesnėmis energijos sąnaudomis bei žemesniu išmetamo anglies dioksido kiekiu.

 

Šioje palyginimų lentelėje yra parodomos energijos sąnaudos bei anglies dioksido išsiskyrimas naudojantis fluorescencine technologija ir Neptolux avarinės šviesos technologija. Duomenys buvo renkami vieną kartą per metus, stebint 100 šviesos šaltinių veikimą.

Sistema iš 100 šviesos šaltinių

Metinis anglies dioksido išmetimo kiekis (Kg) ir energijos sąnaudos (kW/val.)

nept1

Neptolux sistemos privalumai

 • Nesudėtingas planavimas ir projektavimas
 • Sistema apima išėjimus ir kelią link jų žyminčias šviesas
 • Aukščiausias sistemos valdymo patikimumas, susidarantis dėl atsarginio maitinimo šaltinių
 • Magistralės ilgis:  500 – 1000 m.

 • Iki 127 šviestuvų vienoje magistralėje
 • Durų ir avariniai šviestuvai naudoja tą patį kanalą
 • Nedidelės įrengimo bei techninės priežiūros išlaidos
 • Lengvas adresų atnaujinimas be papildomo laidų tiesimo

 • Sistema turi automatinio patikrinimo režimą
 • Sistemos signalizacijos duomenys gali būti nukreipti apsaugos bendrovei
 • Ekonomiškas ir nesudėtingas sistemos įrengimas
 • Lengva priežiūra bei aptarnavimas

Avarinės šviesos sistema Neptolux buvo sukurta taip, kad naudotis ja būtų saugu bei paprasta. Tam pasiekti buvo įmontuota vidinės kontrolės sistema. Ji nuolat kontroliuoja LED šviestuvų ir akumuliatorių būsena. Esant būtinumui, sistema pati pateiks informaciją apie būseną dviem būdais: (a) lokaliai, į migtukinę konsolę (b) į kontrolės centrą paslaugos tiekėjui, naudodama sistemos IP kodą arba GSM tinklą. Programinė įranga su vartotojo grafinę sąsaja padės susieti būsenos ataskaita su pastato aukštų planu, parodydama signalizacijos elementų išdėstymą.

Neptolux sistemos durų ir lubinius kryptinius šviestuvus galima įmontuoti į gaisro signalizacijos sistemą Pro-Dex. Integruota gaisro/avarinė signalizacija Prodex FIREscape gali rodyti kryptį iš degančio pastato arba esant kitoms avarinėms situacijoms.

Energijos sąnaudų bei išmetamo anglies dioksido kiekis

 

Neptolux sistemos durų šviestuvas reikalauja mažiau, nei 0,5 W energijos (įskaičiuoti energijos praradimai). Analogiškas 8W fluorescenciniam šviestuvas reikalauja apie 12W. Palyginus su 230V LED šviestuvais, Neptolux šviestuvai reikalauja perpus mažiau energijos. Mažesnės energijos sąnaudos reiškia ir mažesnį išmetamo anglies dioksido kiekį. Pavyzdžiui, pakeičiant 100 230 V fluorescencinių šviestuvų Neptolux LED šviestuvais anglies dioksido išmetamas kiekis sumažėja 2100 kg per metus. Tokiu būdu, sutaupote apie 800 € per metus.

nept5
800

SUTAUPOTE PER METUS, jei 100 vnt. 230 V fluorescencinių šviestuvų keičiant į Neptolux LED

Pionierė durų apšvietimo pasaulyje

 

Neptolux yra išmani avarinės šviesos sistema. Laidų išdėstymas primena medžio šakas, kai išsišakojimai, tiesiami skirtinguose aukštuose ir patalpose, yra izoliuoti nuo pagrindinio laido. Kadangi šviestuvai yra programuojami, durų bei lubų kryptiniai šviestuvai gali būti lengvai montuojami ant pagrindinės magistralės be būtinumo juos grupuoti siekiant sujungti su durų arba kryptiniais šviestuvais. Centrinė kontrolės plokštė periodiškai stebi šviestuvų būseną ir vykdo patikrinimą, atitinkantį esamus reikalavimus.

nept7

Apšvietimo ryškumo valdymas bei stebėjimas

 

Neptolux šviestuvai naudoja LED technologiją, tokiu būdu užtikrindami reikalinga apšvietimą esant žemoms elektros srovės reikšmėms. Net, jeigu šios reikšmės yra didelės, jos sudaro tik 80% normos, rekomenduojamos LED šviestuvų gamintojų. Tai leidžia maksimaliai sumažinti energijos sąnaudas, palaikant palankias sąlygas.

 

LED šviesos šaltinių funkcionavimas taip yra naudingas kaip saugumo veiksnis, kadangi, net ir sugedus vienam LED šviestuvui, kiti apšviečia patalpas. Neptolux sistemos šviestuvai pasižymi puikiu ryškumo bei funkcionavimo stebėjimo valdymu, kai vienam LED šviestuvui sugedus, kitų apšvietimo ryškumas iš karto padidėja.

Aukščiausias patikimumas

 

Demonstruodami naujas inžinerines idėjas, Neptolux sistemos šviestuvai yra jungiami su KLMA 2 x 0.8 + 0.8 laidų pagalba, tai sumažina įrengimo išlaidas, be to, jie gali būti naudojami su gaisro signalizacijos sistemomis. Visi Neptolux šviestuvai turi atsarginius akumuliatorius, todėl šviestuvai veiks iškilus bet kokiai avarinei situacijai, netgi sugedus kontrolės plokštei arba magistralės laidui. Neptolux avarinės šviesos sistema visiškai atitinka avarinio apšvietimo standartus (tokius, kaip EN 50172). Sistemos funkcijos yra novatoriškos ir neturi analogų pasaulyje.

nept3

Kooridoriaus apšvietimas

 

Tarpas, tenkantis vienam montuojamam LED šviestuvui siekia 12 m, montuojant šviestuvą 3 m aukštyje. Šviestuvas turi vieną aukštos įtampos LED lemputę, kurios šviesą sudaro kvadratinės formos apšvietimo zoną. Palyginus su tradiciniais viršutinės šviesos šviestuvais, šviestuvas NA68 skleidžia šviesą tolygiai pasiskirsto per plotį ir ilgį.

nept6

Lengvas ir greitas įrengimas kainuoja mažiau

 

Avarinės šviesos sistemos Neptolux šviestuvusįrengti be galo paprasta. Šviestuvų laidai bei bazės montuojamos iš anksto, o patys šviestuvai yra pajungiami prie bazių įrengimo darbų paskutiniame etape. Šis būdas leidžia išvengti dulkių, purvo bei gedimų.

nept4

Novatoriška evakuacijos sistema: dvigubas saugumas

 

Prodex FIREscape yra ne tik integruota gaisro signalizacijos bei avarinė sistema, bet ir puiki evakuacijos priemonė, kurioje yra integruotas išmanusis nukreipimas, nukreipiantis žmones iš pastato saugiausiu keliu iškilus avarinei situacijai. Sistemai užregistravus gaisrą ir aptikus jo vietą, ši informacija yra panaudojama duomenims apie išėjimus gauti. Jeigu išėjimas yra nesaugioje zonoje, sistema įjungia raudonos spalvos šviestuvus, tokiu būdu nukreipdama darbuotojus bei klientus link durų saugioje vietoje.

 

Kryptį rodantys durų šviestuvai gali būti valdomi nuotoliniu būdu, nukreipiant žmonių srautus. Įrangą sudaro kompanijos Hedengren Security Fire Alarmkontrolės plokštė ir Neptolux durų bei kryptiniai šviestuvai, taip pat kompanijos Hochiki Ltd. detektoriai. Visi sistemos komponentai atitinka Europos saugumo sistemų standartus EN54 bei EN50172.

Neptolux sistemos sandara

Neptolux apsaugos sistemos šerdis yra adresus skirianti NEPTO-254 avarinės šviesos kontrolės plokštė, prie kurios gali būti pajungta 254 durų ir/arba kryptinių šviestuvų. Neptolux avarinės šviesos sistemoje LED šviesos šaltiniai atlieka vienu metu išėjimo ir kryptinių šviesos šaltinių vaidmenį. Durų šviesos šaltiniai užtikrina eksploatacijos laikotarpį ne mažesnį, nei 10 metų. Šviesos šaltinio eksploatacijos laikotarpis atitinka pastato eksploatacijos laikotarpį.

 

Lankstomų vyrių dėka tas pats šviestuvas gali būti tvirtinamas ant sienos arba lubų.

 

Sistemos įranga yra valdoma per šiuolaikišką, nedidelę kontrolės plokštę NEPTO-KLG turinčią ekraną. Informacija apie sugedusio švestuvo adresą bei vietą rodoma mygtukinės konsolės ekrane pasirinkus vieną iš kalbų: suomių, švedų, norvegų, anglų ir estų.

nept2

Priežiūra

 

Apsauginių sistemų standartas EN 50172 ypatingą dėmesį skiria avarinės šviesos sistemų valdymo sąlygoms. Pagal šį standartą sistemos profilaktiniai patikrinimai vyksta ne rečiau, nei kartą per mėnesį. Sistemos Neptolux kontrolės plokštė automatiškai atlieka sistemos patikrinimą bei priežiūrą. Visa informacija apie šių procedurų eigą yra saugoma plokštės atmintyje. Pranešimai apie sistemos veikimo sutrikimus yra rodomi mygtukinės konsolės ekrane.

GSM

 

Avarinės šviesos sistemos NEPTO-254 veikimo priežiūra gali būti vykdoma bet kuriuo laiku bet kurioje vietoje su avarinio pranešimo signalo perdavimu per GSM. Bet koks pranešimas apie sistemos funkcionaviomo klaidas yra nukreipiamas į galutinių vartotojų arba paslaugų tiekėjo GSM numerius. Susiklosčius situacijai, kai pavojaus metu pagrindinis asmuo yra už telefono ryšio zonos ribų, duomenų perdavimui užtikrinti iš tam tikrų GSM numerių gali būti sudarytas taip vadinamas “pavojaus signalo ratas”.

Centrinė kontrolė

 

Duomenys apie Neptolux sistemos veikimo klaidas yra siunčiami kaip avarijos signalo taškai į grafinę vartotojo sąsają turinčią programinę įrangą HHL, kuri yra viso pastato apsauginės sistemos dalis. Kartu su tuo iš kontrolės patalpų yra vykdoma Neptolux sistemos priežiūrą su programos NEPTOINSTALL pagalba.

Laidų tiesimas

 

Neptolux sistemos laidų tiesimas yra labai paprastas ir greitas, nes yra daromas su laidų KLMA 2 x 0.8 + 0.8 pagalba. Šiems darbams atlikti į sistemą įmontuotos kilpos nereikalingos, o patys laidai gali būti paskirstyti tarp aukštų arba zonų. Durų šviestuvai jungiami lygiagrečiai be būtinumo juos grupuoti siekiant sujungti su durų arba kryptiniais šviestuvais. Kompanijos Neptolux įrengimo metodai leidžia montuoti laidus prieš montuojant šviestuvus. Šviestuvus galima sumontuoti prijungus prie bazės tiesiog pasukant bet kuriame sistemos įrengimo etape, be jokių papildomų sujungimų.

nept8

Neptolux katalogas

Išsami informacija apie sistemą ir jos produktus